Akcie

Pohľad z mosta

      Kráčala som cez most nad našou riekou IPEĹ a pohľad na ticho plynúcu rieku ma tak nadchol, že som požiadala priateľa – fotografa, aby mi urobil fotografické zábery. Podarilo sa mu to ! Fotografie sú nádherné, prispelo k tomu i slnečné spektrum, lebo nad riekou sa ukázala dúha. Bolo to v Kalinove 18. novembra 2015. Slnko a drobné kvapky dažďa vytvorili túto krásu.

     Toto u mňa vyvolalo také pekné dojmy, s ktorými sa chcem podeliť s čitateľmi nášho regionálneho týždenníka MY. Môj zámer bol najmä v tom, aby ľudia, ktorí denne dostávajú z médií len samé zlé správy o zabíjaní, utrpeniach a zlobe sa dočítali aj takúto jednoduchú správu, ktorá ich môže potešiť, povzbudiť, zahnať pesimistické myšlienky.

      Žijeme v Novohrade, ktorý spolu s Gemerom, či Malohontom patrí na Slovensku medzi územia s veľkou nezamestnanosťou, ale iste všetci, čo budú toto čítať, súhlasia so mnou, že radšej žiť tu v pokoji, mieri a vzájomnej pohode ako napr. v nádhernom meste – bohatom Paríži ! Tam ľudia trpia, strachujú sa o svoj život a život svojich blízkych, kde sa musia dívať na zverské výčiny atentátnikov. Súcítime s nimi a prajeme im, aby sa toto utrpenie šťastne skončilo.

   

  P.S.

      Ja sama, pre seba, tak v duchu si pospevujem pieseň:

     „Slovensko moje, otčina moja, krásna si ako raj, ako raj,
    
      na tvojich horách i vodách bych´ spievala a srdcom k Bohu sa skláňala....“Foto: Július Križáni                                                                                                             Eva Rakytková


fotka k clanku

Počasie:

Kurzový lístok