•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Rodáci a osobnosti

Ing. Milan Cerovský, generál

 10.10.2012

Ing. Milan Cerovský, generál

Narodil sa 10. októbra 1949 v Kalinove. Základnú školu vychodil v Kalinove, potom navštevoval vojenskú školu Jána Žišku v Bratislave. Vojenskú akadémiu – fakulta veliteľsko-organizátorská absolvoval v Brne (postgraduálne štúdium). Zúčastnil sa aj na vyššom akademickom kurze Generálneho štábu na VA v Brne. Svoje odborné vedomosti vo vojenskej oblasti zdokonalil na Kráľovskej akadémii obranných štúdií v Londýne (Veľká Británia).
Získaním takéhoto vzdelania mal predpoklady pre vykonávanie rôznych dôležitých funkcii v armáde. Pôsobil ako veliteľ čaty na Vojenskej akadémii vo Vyškove. V rokoch 1976-1980 vykonával funkciu zástupcu náčelníka štábu, veliteľa práporu v Kežmarku, potom v motostreleckom pluku veliteľa v Michalovciach. V tankovej divízii v Topoľčanoch bol náčelníkom štábu a veliteľom divízie. Neskoršie sa stal veliteľom I. armádneho zboru Topoľčany. Od r. 1998 pracoval na Generálnom štábe Armády SR v Trenčíne ako náčelník správy a od novembra 1998 náčelník Generálneho štábu armády SR Bratislava.
V súčasnosti žije v Bratislave na zaslúženom dôchodku.
Pán Milan Cerovský je rodák, ktorý sa často vracia do rodnej obce, kde má veľa príbuzných a priateľov.
Raz navštívil Kalinovo počas služobných povinností, keď sa nakrúcala relácia Slovenského rozhlasu „Plná poľná“. Tejto aktivity sa zúčastnili aj študenti, vysokoškoláci (projektanti) z VVŠ, ktorí potom pomohli našej obci pri spracovaní rôznych projektov, riešení územných tém a spracovanie terénu. Robili to v rámci odbornej praxe, ktorú vyžadovalo ich štúdium pod vedením odborníkov.
Kalinovo – dedina v údolí Ipľa, ani nie veľmi veľká a predsa z nej vyšiel veľký človek pán Ing. Milan Cerovský.

1 2

Úradné hodiny

Pondelok: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Utorok: nestránkový deň
Streda: 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 08:00 - 12:00

Fotogaléria

Kalendár

Facebook