•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Stolný tenis

Majstrovstvá BBSK v stolnom tenise ZŠ dievčat

 25.02.2014

Majstrovstvá BBSK v stolnom tenise ZŠ dievčat

Dňa 25.2.2014 sa v telocvični ZŠ s MŠ Kalinovo konali majstrovstvá kraja v stolnom tenise v kategórii dievčat. Do turnaja sa prihlásilo 11 družstiev, ktoré sa kvalifikovali ako víťazi okresov. Naša škola ako víťaz okresného kola mala v súťaži družstvo v zložení: Janka Mičodová, Laura Račková, Sofia Fafuliaková, Veronika Vonderčíková a Júlia Gombalová.
Po žrebovaní sme boli vylosovaní do B skupiny ku družstvám zo Žarnovice a Detvy, hlavne Žarnovica patrila k najväčším favoritom turnaja, keďže mala vo svojom družstve dve hráčky, ktoré sú aktuálne vysoko postavené v Slovenskom rebríčku. Prvý zápas sme hladko porazili Detvu 4:1.Potom nás čakala silná Žarnovica, naše baby podali vynikajúci výkon, hlavne J.Mičodová s L. Račkovou ukázali, že sa dá vyhrať aj s papierovo silnejším súperom a porazili Žarnovicu 4:2.Týmto výsledkom sme sa dostali na prvé miesto v skupine, čím sme priamo postúpili do semifinále a nemuseli sme hrať predkolo.
V semifinále sme porazili Štiavnické Bane 4:2, v zápase opäť bodovali Janka s Laurou, keď sa postarali o všetky body nášho družstva. V druhom semifinále na seba narazili prvý nasadený Zvolen a Žarnovica. Dievčatá zo Žarnovice zabojovali a po ťažkom boji porazili Zvolen 4:2 a postúpili do finále, kde ich čakalo domáce Kalinovo. Finálový zápas nám nevyšiel tak ako prvý, ktorý sme v základnej skupine vyhrali. Prehrali sme so Žarnovicou 2:4, keď oba body získala J.Mičodová, ktorá v priebehu turnaja neprehrala ani jednu dvojhru. Napriek tomu patrí dievčatám veľká pochvala, lebo oproti minulému roku, keď skončili baby na piatom mieste, je druhé miesto veľmi pekný výsledok.

Celkové poradie:
1. Žarnovica
2. Kalinovo
3. Zvolen
4. Štiavnické Bane
5. Veľká Čalomija
6. Revúca
7-9. Predajná, Krupina, Detva
10-11.Lučenec, Rimavská Sobota

Úradné hodiny

Pondelok: 08:00 - 12:00 13:00 - 16:00
Utorok: nestránkový deň
Streda: 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 08:00 - 12:00

Fotogaléria

Kalendár

Facebook